درباره ما

تاریخچه و معرفی شرکت

با شروع ریخته گری و تولید غلتکهاي کاری سنگين خطوط مورد استفاده در خطوط  نورد فولاد توسط شرکت چدن سازان در ایران و عدم وجود امکانات ماشینکاری منسجم و متمرکز، شرکت سنگين کاران جی با هدف ماشینکاری و بازسازی غلتک های سنگین مورد نیاز کارخانجات نورد و فولاد در سال 1379 با همکاري تعدادی از خبرگان و افراد با سابقه در این زمینه تاسیس شد.

همچنین با توسعه كمي وكيفي محصولات شرکت چدن سازان ، شرکت صنعت کوشان آریا جهت ماشینکاری غلتک های سبک تا وزن 5 تن در سال1382 و شرکت سنگین صنعت کوهپایه (به عنوان طرح توسعه شرکت سنگین کاران جی) جهت ماشینکاری و بازسازی غلتک و قطعات فوق سنگین تا وزن 200تن در سال 1387 تاسیس شدند.

در سال 1395 و با هدف ایجاد یکپارچگی ؛ افزایش توانمندی ها و مدیریت متمرکز ، این سه شرکت باهم ادغام شده و با نام سنگین صنعت کوهپایه در مسير رشد وتوسعه كمي وكيفي گام جديدي در صنعت ماشينكاري كشور گذاشته تا بتوانند بعنوان بزرگترين ماشينكار كشور فعاليت نمايد.

هم اکنون شرکت سنگین صنعت کوهپایه دارای دو سالن تولید در شهرك  صنعتی جی و شهرک صنعتی سجزی در زمینی (جمعاً) به متراژ  30/000 متر مربع و فضای سرپوشیده (جمعاً) به متراژ 14000 مترمربع و با تعداد 200 نفر پرسنل متشکل از مدیران مجرب، مهندسین متخصص، تکنسین ها و کارگران کارآزموده و ماشین آلات و تجهیزات منحصر به فرد با توانایی تراشکاری تا وزن 200تن، طول 13 متر و قطر 3متر آماده ارائه خدمات به کلیه صنایع داخلی و خارجی می باشد.

سنگين صنعت كوهپايه توانسته به عنوان ماشينكار تخصصي غلتك نورد در كنار گروه توليدي چدن سازان با هدف دست يابي به بازارهاي خارجي گام مهم و ارزشمندي جهت صاردات به چندين كشور اروپايي، آسيايي و کانادا بردارد.

 توسعه

طرح توسعه شرکت سنگين صنعت کوهپایه با هدف افزایش ظرفیت تولید هم اکنون درحال اجرا می باشد.

در این فاز از توسعه، سالن های تولید سنگین و فوق سنگین در شهرک صنعتی سگزی به مساحت  2700متر مربع افزایش می یاید تا مساحت كل سالنهاي سر پوشيده به 15000متر مربع برسد و ماشين الات جديد به شرح ذيل در سالن جديد نصب خواهد گرديد:

  • تعداد دو دستگاه جرثقیل سقفی 30تن
  • یک دستگاه فرز دروازه ای 6 متری آلمانی
  • یک دستگاه بورینگ فلورتایپ 160 آلمانی CNC
  • یک دستگاه فرز 3CNCمتری آلمانی
  • یک دستگاه سنگ محور 3 متری چک

جهت افزایش راندمان و توازن خطای تولید، تعدادی از دستگاهها از سالن تولید جی به سجزی منتقل می شوند.

همچنین فضاهای اداری و رستوران نیز توسعه خواهد یافت.

USA